Bądź aktywna w ciąży! Zaszłaś w ciążę i boisz się, że musisz zrezygnować z dotychczasowych aktywności fizycznych?

Bądź aktywna w ciąży! Zaszłaś w ciążę i boisz się, że musisz zrezygnować z dotychczasowych aktywności fizycznych?

Bądź aktywna w ciąży!

Zaszłaś w ciążę i boisz się, że musisz zrezygnować z dotychczasowych aktywności fizycznych?

Nic bardziej mylnego! Kobiety coraz częściej chcą aktywnie spędzić te wyjątkowe 9 miesięcy i utrzymać swoją sprawność fizyczną na dobrym poziomie.

Ćwiczenia w ciąży dobrze wpływają na psychikę kobiety i pozytywny przebieg ciąży, przygotowują ciężarną do wysiłku porodowego i zmniejszają lęk przed nim.

Nie doprowadzaj do tragedii! Przygotuj się do sezonu narciarskiego. Zacznij od ...

Jeśli nie przygotujesz się do sezonu narciarskiego, nawet w najmniejszym stopniu, możesz zaszkodzić sobie i … osobom wokół Ciebie. W jaki sposób?

Bezpieczeństwo podczas jazdy na nartach to sprawa kluczowa. Wydolność fizyczna ma ogromny wpływ na ogólny poziom bezpieczeństwa. Jeśli nie będziesz dostatecznie przygotowany do sezonu, stworzysz zagrożenie dla swojego zdrowia, a także dla zdrowia pozostałych narciarzy. Fizycznie nieprzygotowany narciarz szybciej ulega zmęczeniu, gorzej kontroluje pracę nóg, ulega wypadkom, które na stoku narciarskim mogą także spowodować kontuzje postronnych osób. 

Zaszłaś w ciążę i boisz się, że musisz zrezygnować z dotychczasowych aktywności fizycznych?

Zaszłaś w ciążę i boisz się, że musisz zrezygnować z dotychczasowych aktywności fizycznych?

Nic bardziej mylnego! Kobiety coraz częściej chcą aktywnie spędzić te wyjątkowe 9 miesięcy i utrzymać swoją sprawność fizyczną na dobrym poziomie.
Pamiętaj, prawidłowo przebiegająca ciąża nie jest przeciwwskazaniem do wykonywania ćwiczeń. Jeżeli chciałaby zacząć ćwiczyć dopiero teraz, to najlepiej poczekać do ukończenia 12 tygodnia ciąży.

Jaki rodzaj treningu powinnaś wybrać? Czy ma być to siłownia, czy zajęcia grupowe dla kobiet w ciąży, czy basen, Odpowiedzi w dużej mierze zależą od tego, jaki masz poziom sprawności fizycznej, w którym trymestrze jesteś oraz jak się czujesz.

Kolano biegacza

Kolano biegacza to jedna z dolegliwości dotykających zarówno początkujących entuzjastów tego sportu, ale też nie omijająca zaprawionych w bojach miłośników tej dyscypliny. Wiąże się to z faktem, że bieganie wymaga dużej symetrii organizmu oraz optymalnego napięcia mięśni antagonistycznych tj. rotatorów zewnętrznych i wewnętrznych, w tym niezwykle ważnej struktury naprężacza powięzi szerokiej. Jest ona umiejscowiona po stronie przednio-bocznej uda. Przyczep naprężacza wpłata się w górną część powięzi szerokiej, stąd każdy ruch i zmiana ustawienia stawu biodrowego ma wpływ na długość i napięcie pasma biodrowo-piszczelowego. Bieganie może bardzo nadwyrężać i napiąć naprężacza powięzi, który naciąga pasmo biodrowo-piszczelowe w przyczepie końcowym, co z kolei wywołuje dyskomfort lub ból w okolicy bocznej kolana nazywany kolanem biegacza.

Wzmacniamy mięśnie nóg. Kolejny etap przygotowań do wyjazdu na narty

Wzmacniamy mięśnie nóg. Spacery, truchty, biegi, rower, basen. Warto teraz dołączyć proste ćwiczenia wzmacniające mięśnie czworogłowe ud, które w trakcie jazdy na nartach najintensywniej pracują. Które to mięśnie? Wyjaśniamy, to te przednie na udzie.

Ćwicz w ciąży! Fitness dla ciężarnych kobiet z Warszawy i okolic

Ćwicz w ciąży! Fitness dla ciężarnych kobiet z Warszawy i okolic

Ciąża jest stanem wyjątkowym. Ciało kobiety ulega w tym czasie ogromnym zmianom, a pod sercem rozwija się połączone z mamą maleństwo. Bardzo ważnym aspektem jest zachowanie aktywności fizycznej w czasie ciąży. I i II trymestr spędź aktywnie, a zarówno Ty, jak i Twój maluszek zyskacie bardzo wiele.

Poznaj tajnik skutecznego treningu, który idealnie przygotuje Cię do sezonu zimowego!

Gratulacje! Udało Ci się przeznaczyć 30 minut na spacery, pierwszy krok do osiągnięcia odpowiedniej formy fizycznej został zrobiony.

Nasza reguła 3x30 (3x 30 minut przyp. red.) zostanie rozszerzona do 3x30x130. Oznacza to, że powinno się wykonywać wysiłki fizyczne przynajmniej 3 razy w tygodniu, po minimum 30 minut, z intensywnością, która powoduje przyrost częstości skurczów serca do ok. 130 na minutę. Ten ostatni parametr jest łatwy do zmierzenia palcem na tętnicy promieniowej lub szyjnej. Jednak ze względu na uciążliwość dokonywania pomiarów podczas wysiłku najlepiej zaopatrzyć się w dostępne na rynku, niedrogie urządzenia do pomiaru częstości tętna, a więc w tzw. monitor pracy serca.

Zdrowy kręgosłup

Kręgosłup jest jak markowy samochód. Wraz z upływającym czasem i coraz intensywniejszą eksploatacją pojawiają się w nim pierwsze zgrzyty. Natura nie przewidziała najwyraźniej, co człowiek w XXI wieku będzie wyprawiał ze swoim ciałem. Większość z nas zupełnie niefrasobliwie podchodzi do tematu zdrowia i aktywności fizycznej, dopóki nie pojawi się ból. Dyskomfort związany z kręgosłupem to, druga po bólach głowy, najczęstsza przypadłość dotykająca ludzi współczesnych społeczeństw. Na bóle związane z kręgosłupem cierpi niemal 80% osób. Czasem są one efektem niezależnych od nas schorzeń, w większości jednak przypadków sami przyczyniamy się do powstałej dolegliwości.